Yastık Yıkama

Yastık Yıkama

Yastık yıkama hizmetlerimizi uyku kalitenizi %100 hijyenik bir yıkama deneyimi ile sunuyoruz. Yastıklarınız servisimizde kişiye özel olarak başkalarının yastıkları ile karışmadan özenle yıkanmaktadır.

Yastıklar, yaşam kalitesine etki eden eşyalarımızdan biridir. Her sabah güne enerji dolu ve dinç başlamak, kesintisiz ve rahat bir uyku ile mümkün olabilir. Temizlik ve bakım günübirlik kullandığımız yastıklarımızın uzun ömürlü olabilmesi ve sağlığımız açısından çok önemlidir. Her uykuda tenimizle temas halinde olan yastıklarda zaman kullanım süresince zaman içinde ölü deri parçacıkları ve toz birikir. Düzenli temizlenmezlerse hem yastıklarımızın ömrü kısalır hemde alerjik cilt rahatsızlıklarına sebep olabilirler. Bu yüzden yastık yıkama işlerinizi profesyonel firmalara yıkatmanızda sağlığınız açısından önem arz eder.

Yastık Yıkama Servisi

Yastık yıkama işlemleri

  • Yastıklarınızın 3 ayda bir yıkanması sağlığınız için önemlidir.
  • Yastıklarınız 40°’de yıkanmaktadır.
  • Yastıklarınız 60°’de kurutulmaktadır.
  • Ön ve ara sıkma yapılmamaktadır.
  • Özel yumuşatıcı ve deterjanlar kullanılmaktadır.

Dikkat! – Yastıklarınızı yıkatmadan önce mutlaka üzerindeki bakım talimatı etiketlerini kontrol edin; bazı yastık çeşitleri yıkamaya müsait olmayıp, sadece kuru temizleme için uygundur.

Kaz Tüyü Yastık

Kaz tüyü yastıklar konforu, anti-alerjik özelliği ve doğal içeriği sebebiyle tercih edilir. Bakımı iyi yapıldığı takdirde ise oldukça uzun ömürlüdür. Aynı zamanda vücut ısısını dengeleyip bakteri barındırmama özellikleri vardır.

30° sıcaklıkta hassas yıkama ayarında az miktarda yumuşak bir deterjanla yıkanır. Daha sonra yine hassas programda özel kurutma makinalarımızda iyice kurutulur. Asla nemli bırakılmaz, tam kuruma sağlanır.

Pamuk Yastık Yıkama

Pamuk yastıklar da kaz tüyü gibi doğal içeriğe sahip, alerjik sağlık sorunları yaşayan kişilerin tercih ettiği yastık türlerinden birisidir. Pamuk yastıklarınızı hassas yastık yıkama programında en fazla 30° sıcaklıkta yıkıyoruz. OMO gibi ağartıcı içermeyen ve hassas ürünlerin kullanımına uygun deterjanlar tercih ediyoruz. Daha sonra yine özel hassas kurutma makinalarımızda nem bırakmadan tam kurutma ile yastıklarınızı kurutuyoruz.

Elyaf Yastık

Elyaf yastıklar, diğer yastıklar gibi doğal içerikli değildir. Fakat, maliyeti daha düşük olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Elyaf yastıkların yıkanması çoğunlukla bir sorun oluşturmaz. Fakat, bu konuda elyafın kalitesi de büyük önem taşır. İyi kaliteli elyaf yastıklar normal yıkama ayarında yıkanabilirken, düşük kalitede olan elyafların yıkanması kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden elyaf yastık işlemden önce üzerinde bulunan yıkama talimatı kontrol edilir.

Elyaf yastık yıkama 40°’de yıkanmaktadır. Elyaf yastıklar makinada değil, doğal ortamlarda kurutulmalıdır. Bunun nedeni, yastığınızın formunu kaybederek deformasyona maruz kalmaması içindir. Kurutma işlemi yapıldıktan sonra kabartılabilir.

Kullandığınız yastığın malzemesi ve içeriği ne olursa olsun, kaliteli bir uyku temiz bir yastıktan geçer. Yastıklarınızın bakımını düzenli olarak yaptırdığınız sürece uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu websitenin seo ve yazılım çalışması nisa halı yıkama tarafından yapılmaktadır.